liptovska mara

Stravovanie

V našich chatkách je k dispozícii plne vybavená kuchyňa, takže si môžete pripravovať chutné domáce jedlo sami. Okrem toho si na recepcii môžete bezplatne požičať kávovar alebo záhradný gril. Pokiaľ nemáte náladu na varenie, neďaleko našich chát nájdete miestnymi obľúbenú pizzeriu NAY. Poprípade môžete vyskúšať kuchyňu niektorého z miestnych penziónov, či podniky v okolí Tatralandie. Svoju chuť na sladké zaručene uspokojíte v miestnej cukrárni Pralinka, kde ponúkajú výborné koláče a zákusky vlastnej výroby, pečené podľa tradičných receptúr bez chemických prísad. Naši hostia si tu môžu uplatniť 10 % zľavu.

Viacero dobrých reštaurácií, kde si môžete zájsť na obed alebo na večeru, nájdete v Liptovskom Mikuláši, ktorý je od našich chát vzdialený len niečo vyše 8 km. Za návštevu stojí napríklad: Soda Club, Restart Burger alebo Restaurant Liptovská izba. Výborné pivo môžete ochutnať v pivovarskej reštaurácii Liptovar a výnimočnou atmosférou vás očarí Koliba Gréta, kde ako naši hostia dostanete 10% zľavu. Počas leta by ste nemali vynechať ani reštauráciu s vyhliadkovým mólom Marina Liptov. Okrem chutného jedla si tu môžete užiť aj súkromný wellness, kde majú naši hostia špeciálnu zľavnenú cenu 10 eur na osobu na 3 hodiny.

Centrum vodných športov MARA FUN

Kopec zábavy pri zdravom pohybe zažijete na pláži Liptovskej Mary. V centre vodných športov Mara Fun si každý nájde zážitok presne podľa svojich predstáv. S 500 koňmi pod kapotou vám kapitán motorového člna pripraví nezabudnuteľný zážitok.

Jazdiť môžete aj na skútroch, alebo priamo vyskúšajte wakeboarding, či vodné lyže. Úplnou novinkou a adrenalínovým zážitkom je flyboarding, kde vás prúd vody nadnáša nad hladinou. Môžete si vyskúšať lietanie alebo skákanie ako delfín.

Kto hľadá pokojnejšiu formu relaxu, požičať sa tu dajú komfortné vodné bicykle, kajaky alebo stand-up paddle. Kamaráti si môžu pomerať sily na aquazorbingu alebo bumper futbale. Najmenší sa zasa vybláznia na lodičkách v bezpečí bazénov.

Krásny dovolenkový zážitok vám prinesie aj plavba po Liptovskej Mare vyhliadkovou loďou Mária. Okrem vetra vo vlasoch a úžasného výhľadu na Tatry a okolitú prírodu sa dozviete aj tajomstvá o tomto jedinečnom mieste na Liptove.

Aquapark TATRALANDIA

Tatralandia je najväčší celoročný vodný areál zábavy a relaxu na Slovensku a jeden z najväčších v strednej Európe.

Na návštevníkov tu čaká 14 bazénov s termálnou vodou s teplotou vody 24-39°C a s množstvom vodných atrakcií. K dispozícii sú plavecké dráhy, vodná lezecká stena, masážne sedenia, vodné postele, vodný hríbik, chŕliče, vyvieračky, vodné prúdy, vodná hojdačka, vodný volejbal a basketbal. Skvelú zábavu zaručuje 26 tobogánových dráh a vodných šmýkačiek.

Súčasťou areálu aquaparku je Tropical Paradise, kúsok karibského tropického raja s priemernou teplotou 30°C a s originálnou tropickou flórou či Ostrov pirátov z Karibiku. Deťom sa bude určite páčiť Detský bazén pirátov s obrím Jumbo hradom a vodnou priekopou.

tatralandia 1 tatralandia 2 tatralandia 3 tatralandia 4

Samostatnú časť tvorí Keltský saunový svet – jedinečný komplex 21 parných, vodných a masážnych kúpeľov, sáun a procedúr, Wellness paradise a kongresové centrum.

Staršia mládež si príde na svoje v surfovacom komplexe, kde si môžu zašantiť na surf simulátore. Vyskúšať si môžu bodyboarding, flowboarding alebo surfovací raft. Rozsiahly areál ponúka návštevníkom aj možnosť vyskúšať si trampolíny najrôznejších rozmerov, lezenie po horolezeckej stene, zahrať si vodný futbal, plážový volejbal či obrí šach.

Po celom dni oddychu a zábavy si môžete vychutnať to najkvalitnejšie jedlo priamo z grilu alebo z kuchyne šéfkuchára. Ako jeden z mála vodných komplexov má Tatralandia k dispozícií až 12 reštaurácií, takže si zaručene pochutíte.


Vašej pozornosti by nemali ujsť

 • tatrapolis

  Tatrapolis

  Unikátny svet pútavých kovových miniatúr niekoľkých svetových stavieb vás zaručene očarí. Nájdete tu množstvo atrakcií, kde sa zabavia nielen deti, ale aj dospelí.
 • hurricane factory

  Hurricane factory

  Netradičný, adrenalínový a predsa bezpečný šport a zábava pre každého! Vo veternom tuneli si môžete v bezpečí a pod dozorom inštruktora vyskúšať pocit voľného pádu.
 • zoo kontakt

  ZOO Kontakt

  Určite by ste si nemali nechať ujsť návštevu v netradičnej ZOO kontakt, ktorá ponúka neopakovateľné osobné stretnutie so zvieratkami bez mreží a plotov.

   

 • wellness bobrovec

  Wellness Bobrovec

  Po náročnom dni vám dobre padne vírivo-masážny bazén, masáž alebo oddych v horúcej saune. Pokiaľ hľadáte kultivované a pokojné prostredie, odporúčame vám wellness v Bobrovci.
squash

Squash Liptovský Mikuláš

Ak vám rýchly a dynamický šport akým je squash najlepšie pomáha odregovať sa od problémov, potom zamierte do Squash Liptov, ktorý sa nachádza v centre mesta Liptovský Mikuláš. K dispozícii sú 2 certifikované squashové kurty, ktoré je možné využiť aj na stolný tenis. K dispozícii je aj požičovňa squashových rakiet a loptičiek.

sportove potreby

Požičovňa športových potrieb

Či už vhodnú športovú výstroj nemáte alebo ste si ju zabudli doma, nemusíte sa nechať ochudobniť o intenzívny športový zážitok v krásnej Liptovskej prírode. V Liptovskom Mikuláši nájdete požičovňu športových potrieb Ski Niňaj. V ponuke majú lyžiarskú a snowboardovú výstroj, horské bicykle, kolobežky a in-line kolieskové korčule.