Najväčšia vodná nádrž na Slovensku je pomenovaná podľa obce, ktorá bola pri jej stavbe zatopená. Liptovská Mara má rozlohu 27 km2 a je jedným z najatraktívnejších miest Liptova.

Dovolenka na Liptove v tejto lokalite ponúka veľa možností: kúpanie na prírodnom plážovom kúpalisku v Liptovskej Mare, vodné športy, turistika, cykloturistika, rybolov a vyhliadkové plavby loďou, kde môžte obdivovať jedinečnú okolitú prírodu a nezameniteľné výhľady. Okrem vyhliadkových plavieb loďou Liptovská Mara ponúka aj výlety na kajakoch. Kajakový výlet so sprievodcom vám predostrie prírodu Liptova tak, ako je po súši nemožné. Veľa sa dozviete, zašportujete si a vychutnáte pokoj v jej zátokách.

Pokiaľ sa radšej necháte odviezť, máte možnosť absolvovať výletnú plavbu motorovým člnom. Vyblázniť sa na vodách Liptovskej Mary môžte aj na vodných skútroch, či wake a kneeboard za člnom s pomocou inštruktora. Vyskúšať si môžte aj let ponad vodnú hladinu – parasailing, či menej známy flyboard – nadnášanie sa nad hladinou pomocou prúdu vody. Nesmú chýbať ani ťahané nafukovacie atrakcie za skútrom a atrakcie aj pre najmenšie deti.

liptovska mara1liptovska mara2

kostolik liptovska mara