JASNÁ Nízke Tatry

JASNÁ Nízke Tatry je najväčšou lyžiarskou arénou pre zimné športy na Slovensku. Severná i Južná strana Chopku ponúka 45 km zjazdoviek rôznych úrovní pre začiatočníkov, pokročilých, rodiny s deťmi, aj na usporiadanie pretekov svetovej úrovne. Freeridové zóny a snow park, 30 lanoviek a vlekov s prepravnou kapacitou viac ako 30 000 osôb za hodinu. Na vrchol Chopku sa dopravíte najmodernejšími lanovkami a 15 miestnou kabínkou.

Lyžovačka na južnej strane Chopku dostala opäť nový rozmer. V úseku lokalít Krupová – Kosodrevina (1 084 m n.m. – 1 488 m n.m.) si lyžiari užijú komfortný presun na lyžiarske svahy vďaka novej 15 miestnej kabínkovej lanovke, ktorá plynulo nadväzuje na lanovku z Kosodreviny až na vrchol Chopku.

Vzdialenosť Liptovské chaty – Demänovská dolina je cca 21,9 km (27 min).

Závažná Poruba Opalisko

Lyžiarské stredisko Opalisko sa nachádza v srdci Liptova v Nízkych Tatrách nad obcou Závažná Poruba – na úpätí vrchu Poludnica (1 548 m n.m.). Je vzdialené 5 km od centra Liptovského Mikuláša. Leží v nadmorskej výške 640 m n.m. a stúpa až do výšky 1 030 m n.m.

Päť umelo zasnežovaných zjazdoviek, štyri vleky a sedačka poskytujú dostatočný komfort bez dlhého čakania v radoch. K dispozícii je detský areál pre najmenších, sánkarska dráha, prírodné klzisko. V stredisku je tiež bežecký areál s osvetlením s celkovou dĺžkou 30 km bežeckých tratí. Organizujú aj večerné lyžovanie. Na svoje si prídu nielen zdatní lyžiari, ale aj začiatočníci a malé deti.

Vzdialenosť Liptovské chaty – Závažná Poruba je cca 12,9 km (19 min).

Liptovský Ján – Javorovica

Len 7 km od Liptovského Mikuláša vzdialený Liptovský Ján ponúka lyžovačku na úpäti severných svahov Nízkych Tatier. Zjazdovky sú mechanicky zasnežované. Je to lyžiarské stredisko rodinného typu s vlastnou lyžiarskou školou a lyžiarskou škôlkou. Svoje miesto si v ňom nájdu úplní začiatočníci ale aj kvalitný lyžiari. K trom vlekom typu POMA P pribudol v r. 2000 vysokokapacitný vlek Doppelmayr. V sezóne 2001/2002 bola otvorená nová zjazdovka v dĺžke 900m. Je to zjazdovka, ktorá je určená hlavne pre kvalitnejších lyžiarov. Ponúka aj večerné lyžovanie.

Vzdialenosť Liptovské chaty – Liptovský Ján je cca 15,5 km (17 min).

FUN PARK Žiarce

Fun Park Žiarce sa nachádza v obci Pavčina Lehota, na začiatku Demänovskej doliny. K dispozícii je lyžiarska škola a škôlka pre najmenších, požičovňa lyžiarskeho výstroja, večerné lyžovanie, snowpark a bezplatné parkovisko pri vleku. 5 km vzdialené lyžiarske stredisko od mesta Liptovský Mikuláš ponúka dobrú lyžovačku na Liptove, za priaznivé ceny rodinných lyžiarskych lístkov.

Vzdialenosť Liptovské chaty – Žiarce, Pavčina Lehota je cca 15 km (20 min).

Malinô Brdo

Lyžiarske stredisko Malinô Brdo ponúka možnosť stráviť zimnú dovolenku na Slovensku – na dolnom Liptove na úpätí pohoria Veľká Fatra.12 km zjazdoviek s 8 miestnou kabínkovou lanovkou, 4 sedačkovou lanovkou a dvomi lyžiarskymi vlekmi doplnené o vleky pre deti a začiatočníkov je otvorené denne od 8:30 do 15:30. Na zjazdovke je snowboardový park, využiť môžte bezplatné parkovanie, skibus zdarma, skiservis aj lyžiarsku školu. Okolie Malina Brda ponúka výborné možnosti pre bežecké lyžovanie, turistiku a skialpinizmus.

Vzdialenosť Liptovské chaty – Malinô Brdo Ružomberok je cca 28 km (33 min).

Zdroj: www.skipark.sk