Tatralandia

Tatralandia je od leta 2016 najväčším areálom vodnej zábavy v strednej Európe. Ponúka dokopy 14 bazénov (z toho 10 celoročných) s termálnou, čírou alebo aj slanou vodou s teplotou do 40°C. Termálna voda, ktorá vyviera z hĺbky viac ako 2 500 m s teplotou 60,7°C, blahodarne pôsobí na pohybové a dýchacie ústrojenstvo. Morská voda v časti v Tropical Paradise zasa aktívne ovplyvňuje stav centrálneho nervového systému, zlepšuje krvný obeh.

Deti aj dospelí si v nich užijú zábavu a oddych v každom ročnom období. Nudiť sa určite nebudete vďaka 26 toboganom a šmýkačkám, atrakciám, celodennému programu s animačným tímom, či letným eventom. Tatralandia je zároveň jediným aquparkom strednej Európe, kde si môžete aj zasurfovať na surf simulátore.

Dokonalý relax si môžete vychutnať vo wellness centre s pestrou ponukou masáží, kúpeľov, zábalov a relaxačných, skrášľujúcich a liečebných procedúr. Saunový svet tvorí komplex 21 parných, vodných a masážnych kúpeľov, sáun a procedúr. Osviežiť sa môžete v komplexe reštaurácií a barov.

Vzdialenosť Liptovské chaty – Tatralandia je cca 1,5 km.

Gino Paradise Bešeňová

Horúce termálne pramene v Bešeňovej pôsobia priaznivo na pohybové a dýchacie ústrojenstvo, aj na psychiku človeka. Počas celého roka sú otvorené 4 termálne bazény a 5 vyhrievaných vnútorných bazénov s čírou vodou, z toho celoreočne je otvorených 7 bazénov. Teplota vody sa pohybuje v rozmedzí od 24°C do 39°C.

Súčasťou vodného raja je zábavno adrenalínová zóna s tobogánovou vežou a panoramatickou vyhliadkou zahŕňa aj šesť tobogánov – vrátane najdlhšieho tobogánu na Slovensku. Vlnobitie ako na mori môžete zažiť v bazéne s umelými vlnami. Pre deti je pripravený bazén s hradom, šmýkačkami a vodnými atrakciami. Netradičnú jazdu zažijete na tobogáne so špeciálnymi svetelnými a zvukovými efektami.

Vo svete Wellness a Spa môžete dokonale zrelaxovať, odpočinúť si a posilniť imunitu. Blahodárne účinky vám poskytne bylinková sauna, soľná sauna, mentolová sauna, suchá fínska sauna, či rímsky kúpeľ. Čakajú na vás aj mnohé iné atrakcie saunového sveta, nenahraditeľné profesionálne masáže, či manikúra a pedikúra.

Vzdialenosť Liptovské chaty – Bešenová je cca 15,3 km.

AquaCity Poprad

AquaCity Poprad je celoročný rezort s termálnym aquaparkom, ktorý zahŕňa 13 bazénov, 350 vodných atrakcií a tobogany, wellness centrum, plavecký bazén, klasické, relaxačné a thajské masáže, fitness, spinning centrum.

Voda v termálnych bazénoch pramení z hĺbky 1300 m a obsahuje viac ako 20 rôznych minerálov priaznivo pôsobiacich na zdravie človeka. Pomáha pri problémoch s pohybovým a dýchacím ústrojenstvom, krvnému obehu, nervovej sústave a má aj priaznivé kozmetické účinky. Teplota vody v bazénoch je 30°C až 39°C. Vo vonkajšom areáli si môžete oddýchnuť v celoročnom sedacom alebo relaxačnom bazéne, kde nájdete vodné perličky, masážne trysky, vodný hríb či hojdací zvon, alebo si môžete zaplávať v 50 metrovom plaveckom bazéne.

Vrcholom adrenalínovej zábavy sú 71 m dlhý tobogan Čierna diera a 54 m dlhý tobogan Twister s množstvom zákrut. Počas leta sa spustite na rodinnej šmýkačke Family Slide na Mayskej pyramíde, rýchlymi a strmými červenými toboganmi Kamikadze alebo na raftovacom tobogane s dĺžkou až 30 m.

Vzdialenosť Liptovské chaty – AquaCity Poprad je cca 64 km